אחד המוצרים הנמכרים ביותר בשוק כיום, הם גרילי הגז. בכתבה הבאה, עשינו לכם קצת סדר בכל מה שקשור לסוגי גרילי הגז הקיימים בשוק. אז איזה סוג של גריל גז יתאים לכם? היכנסו לכתבה וגלו.

אי אפשר להסביר בכלל עד כמה גדולה האהבה של הישראלים לעל האש ולבשרים בפרט. הבעיה היא שעם כל האהבה האדירה, לפעמים פשוט אין כוח להתמודד עם התהליך שהמנגל דורש; הדלקת פחמים, נפנוף, שמירה על האש ואחרי כל זה עוד צריך לעבוד קשה כדי לכבות את האש ולנקות את המנגל. לפעמים, כל מה שרוצים זה רק לדלג על כל הבלגן הזה. גריל גז הוא אחת ההמצאות הנפלאות בהקשר הזה, והוא מאפשר להשיג בדיוק את המטרה הזו בקלות ובמהירות, ובעיקר בלי הרבה כאב ראש.

טעמים נפלאים באפס מאמץ עם גריל גז מתקדם

בעיקר בשנתיים האחרונות בהן כולנו היינו סגורים בבית, נראה שיותר ויותר ישראלים התקרבו למטבח. עם זאת, עלה הצורך למצוא את האיזון הזה שבין העיסוק בבישול ובין תשומת הלב שהילדים שנמצאים מחוץ למסגרת, דורשים גם הם. גריל גז הוא בין הפתרונות המצוינים בהקשר הזה, שכן הוא הופך את כל הטקס הזה של 'על האש' לקל ופשוט, מבלי לוותר על הטעמים והניחוחות שאנחנו כל כך אוהבים.

הדרישה לגרילי גז עלתה כל כך, עד שנוצרו כמה וכמה סוגים של מנגלים כאלו שמגיעים עם סוגים שונים של מבערים, אפשר לומר 'מנועים' שהם חלק בלתי נפרד מפעולתו של גריל הגז. בהתאם לצרכים, ניתן לבחור במנגל עם מבער מתאים:

  • מבער נירוסטה – אם תשאלו חובבי בשרים, זהו כנראה המבער המומלץ ביותר מבחינת עמידות ורמת האש. העוצמה ורמת החום אדירות והמוצר מחזיק מעמד לשנים ארוכות, כך שהאיכות הגבוהה מובטחת!
  • מבער יצוק – מבער זה יספק אש בעצמה רצויה ובהתאם לצרכים. כן כדאי לדעת שהחומר שממנו עשויים המבערים היצוקים, נוטה להחליד במהירות מהסיבה שהברזל לא מצופה בחומר שמגן עליו, ובזמן הבישול מטפטף עליו שמן מהבשרים שנצלים, כך שכדאי להתכונן היטב לכך שיעלה צורך בחלקי חילוף.
  • מבערים אינפרא אדומים – מדובר במבערים חזקים מאוד שיש ללמוד היטב כיצד להשתמש בהם. הסיבה לכך היא שבעוצמה חזקה מידי, הם עלולים לפגוע באיכות הבשר עד כדי ייבוש. עם זאת, לאחר שמתנסים ולומדים, גריל גז שמגיע עם מבער שכזה, יוכל לאפשר לכם לתת מכת חום אחרונה ומדויקת לבשרים, ליצירת גוון מרהיב ומעורר תיאבון. כן נכון יהיה זה לומר שמבערים אלו מיועדים לבשלנים בעלי מעט יותר ניסיון.

מספר המבערים הרצוי

גריל גז מתאים למרפסות, ואף להתקנה בתוך מטבחי גינה מאובזרים ויעילים בבתים פרטיים. עם זאת, כדאי להתאים את הגריל למקום ההתקנה הרצוי גם מבחינת מבערים. ישנם מנגלים שמגיעים עם 2 מבערים ואפילו ארבעה, כשהכל תלוי כרגיל – בצרכים האישיים שלכם. אולי במקום מבערים רבים, מה שאתם צריכים זה גריל גז המשולב עם מעשנה? יש כל כך הרבה אופציות בחוץ שיתאימו כל הרמות, כל מה שצריך זה רק לברר היטב ולבחור את הדגם הנכון!