צריכים לרכוש קנאביס רפואי? הנה מדריך קצר עם כל מה שרציתם לדעת על רכישת קנאביס רפואי בבית המרקחת הקרוב למגורכם.

במשך שנים רבות, השימוש בחומר קאנביס היה מחוץ לחוק. כידוע, חומר זה היה חלק מרשימת הסמים האסורים הן בישראל והן במדינות רבות בעולם. כל מי שרצה לרכוש קנאביס, היה יכול לעשות זאת אך ורק דרכים גורמים פרטיים, באופן לא חוקי.

עם השנים, בעקבות שינויים בתפיסה, מחקרים רבים שהתפרסמו בתחום והבנה עמוקה יותר את החשיבות והמשמעות של החומר, החלו להשתמש בקנאביס גם לצרכים רפואיים ובאופן חוקי. בישראל, כמו במדינות אחרות בעולם, הממשלות התירו שימוש בחומר וכן מכירתו בדרכים חוקיות עבור חולים שנדרשו לכך וקיבלו מרשם מרופאים בשביל שיוכלו להשתמש בקנאביס לצרכים שונים.

היום אפשר למצוא בתי מרקחת קנאביס המוכרים את החומר באופן חוקי לגמרי. חולים במחלות שונות, בפרט מחלות סופניות וכן מחלות בעלות השפעות ארוכות טווח, בין אם זה בהיבט הפיזי, הבריאותי ובין אם זה בהיבט הנפשי, יכולים לקבל מרשם מרופאים ולקנות קנאביס, הן לצורך עישון, אידוי או טיפות. כאמור, ישנם בתי מרקחת מסוימים המוכרים את החומר בצורה חוקית.

איך מוצאים בתי מרקחת שמוכרים קנאביס רפואי?

איך מוצאים בתי מרקחת שמוכרים קנאביס רפואי?

איך נדע באילו בתי מרקחת אפשר למצוא את החומר?

בעיקרון, אנחנו יכולים למצוא רשימת בתי מרקחת קנאביס בשורה ארוכה של אתרים אשר אמורים לספק מידע עבור חולים באופן כללי ובפרט עבור חולים אשר נדרשים לשימוש בחומר זה. בין היתר, מדובר גם על אתרים ומקומות שעובדים עם חולים במחלות שונות וכן עובדים לצורך הפצת ידע על החיוניות של החומר.

צריך לציין, אפשר למצוא גם מקורות שונים המספקים מידע כולל, לא רק על בתי מרקחת שמוכרים קנאביס רפואי אלא גם מספקים מידע כולל ורלוונטי אודות הזמינות של החומר. למשל, אם יש בבית המרקחת סוג שמן כזה או אחר, סוג חומר מסוים או לא. בצורה כזו, יכולים החולים שמחזיקים ברשותם מרשמים, לדעת איפה הם יכולים למצוא את מה שהם מחפשים.

חשוב להבהיר, כל בית מרקחת אשר מוכר קנאביס ידע לספק את כל המידע הרלוונטי למשתמש, בין אם זה אילו מרשמים עליו להציג, אילו חומרים הוא מספק, באיזה מינון אפשר להשתמש, איך אפשר להשתמש ועוד. כל דבר קטן יכול להשפיע כמובן על אופי השימוש והיכולת של החולה להפיק תועלת מכך.

מי רשאי להשתמש בחומר זה?

כאמור, היום ישנם חולים במחלות שונות אשר רשאים לצורך קנאביס רפואי באופן חוקי. מדובר בעיקר על חולים המתמודדים עם מחלות אשר גורמות לתחושות כאב משמעותיות והקנאביס יכול לעזור להם להפיג אותן או להתמודד איתן בצורה אפקטיבית, כמו כן מדובר על מחלות שגורמות לדיכאון, חרדות ומצבים נפשיים אחרים שהקנאביס יכול לעזור להתמודדות איתם.

בשביל לקבל מרשם לקנאביס רפואי, יש לעבור אבחונים ובדיקות אצל רופאים, בשביל לוודא באופן סופי שאכן זה המצב ואז הרופא קובע איזה מרשם לספק למטופל שלו.