כל בעל עסק או בעל מקצוע שמכבדים את עצמם יודעים היום, אם הם רוצים שהעסק שלהם יקבל חשיפה משמעותית וייהנה מקהל לקוחות חדש, אזי שהוא חייב לשווק את עצמו לא רק בכלים מסורתיים, קרי דרך עיתונות כתובה, רדיו, שלטי חוצות ומקורות דומים, אלא גם באינטרנט.

שיווק דיגיטלי, קרי שיווק באינטרנט, הפך להיות מזמן אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בתחום השיווק בכלל חברות, ארגונים, מוסדות, בעלי מקצוע, משקיעים בו זמן רב ומשאבים כספיים עצומים. יש לכך הסבר מאוד פשוט, מרבית האנשים מבלים היום באינטרנט, בין אם מדובר על גלישה במחשב ובין אם מדובר על גלישה סלולארית, ופחות מול הטלוויזיה והרבה פחות מתעניינים בתקשורת כתובה.

לכן, אם רוצים להיחשף בפני לקוחות חדשים, אזי שחייבים. להשתמש באמצעים וכלים של משרד לשיווק דיגיטלי. זו הדרך הטובה ביותר לייצר לעסק קהל חדש ולשמר קהל קיים. באופן טבעי, עם השנים התחום של שיווק דיגיטלי השתנה באופן דרמטי. מה היה שמוכר בשנות התשעים כשהאינטרנט התחיל, או בעשור הראשון של שנות האלפיים, הוא שונה לאין שיעור ממה שקיים היום. לכן חשוב לדעת מה המאפיינים שיווק דיגיטלי כיום וכיצד אפשר ליהנות ממנו בצורה נכונה.

מה הם המאפיינים העיקריים של שיווק דיגיטלי בשנת 2023?

ניתן לאפיין את השיווק הדיגיטלי היום בכמה צורות. ראשית, אנחנו עדיין יכולים לראות פעילות ערה גם בכל מה שקשור לקידום אורגני ובוודאי בכל מה שקשור לקידום ממומן בגוגל. שני המסלולים עובדים ביחד, זה לצד זה.

שנית, אנחנו יכולים לראות גידול בכל מה שקשור לרשתות חברתיות. לא רק שהפרסום ברשתות כמו פייסבוק ואינסטגרם גדל, אלא גם נוספו רשתות נוספות, דוגמא טיק טוק או טוויטר. חשוב להיות חלק מזה.

שלישית, יש שימוש באופרציות שונות, בין אם זה אומר חשבונות מרובים, בין אם זה אומר שימוש באמצעים דיגיטליים חדשים, צריך כל הזמן להיות מעודכן על רשתות חברתיות חדשות או אמצעים חדשים דרכם אפשר לשווק את העסק, מוצריו ושירותיו. צריך להדגיש עוד נקודה והיא, השיווק חייב לעבוד במקביל בכמה וכמה מסגרות, כולל בכל מה שקשור לתחום של אפליקציות בסלולר או בטאבלט.

כיצד נהנים משיווק דיגיטלי בצורה חכמה

בשביל ליהנות משיווק דיגיטלי בצורה חכמה, אנחנו צריכים לבחון היטב מי קהל היעד שלנו, למי אנחנו רוצים לפנות וכיצד אנחנו יכולים לעשות את זה. אין טעם להשקיע כסף ומשאבים בפנייה לקהל שלא יתעניין במה שיש לנו להציע. אין טעם להשתמש ברשתות חברתיות שהקהל שלנו לא נמצא שם.

מעבר לכך, בשביל ליהנות משיווק בצורה נכונה, עלינו לדעת איך לפנות לקהל שלנו, מבחינת מלל, מבחינת תמונות וסרטונים ומבחינות אחרות. ככל שנלמד יותר על הקהל שלנו, כך יהיו לנו יותר כלים לפנות אליו בצורה נכונה.