כולם מודעים לכוחו הרב של יוטיוב, ובכל יום מצטרפים עוד ועוד יוצרי תוכן חדשים שרוצים לגעת בכוח הזה בעצמם. אם הגעת לכאן, סביר שהחלום הזה בוער גם בך ובצדק! אבל איך מתחילים? איך ניגשים לפלטפורמה הזו שהתחרות בה לעולם לא נגמרת? קידום ביוטיוב הוא תחום ענק, את זאת כדאי לך לדעת. אבל איך אומרים, הגודל לא קובע ולא מפחיד ועם מעט למידה וזמן, אפשר להגיע רחוק.

קידום ביוטיוב – כמה דגשים חשובים בנושא

בדיוק כמו בכל פלטפורמה אחרת, קידום ביוטיוב הוא הכרחי כדי להתקדם. אופטימיזציות והתאמות שונות הן חלק בלתי נפרד מהתהליך, וכעת נרחיב על כמה מהן:

  • נתחיל משם הערוץ – ברשת החברתית, ההעדפה האוטומטית כמעט היא לכתוב את השם שלנו או את שם העמודים העסקיים שלנו באנגלית. ובכן, זה רעיון נהדר אם הקהל שלך בחו"ל. אם קהל היעד הוא בארץ, הרי שעדיף לבחור דווקא בשם בעברית ולעזור לאלגוריתם של יוטיוב לטרגט קהל מתאים. העניין הוא שהאלגוריתם המדובר, מקשר בין שפת הערוץ ובין הגולשים!
  • כותרות מושכות – אנחנו לא צריכים להרחיב על כותרות, נכון? הרי כולם יודעים שכל מה שנדרש לגולש כדי להחליט אם להישאר ולצרוך תוכן מסוים, הוא בסך הכל כמה שניות. לכן, הכותרת חייבת להיות מושכת, מושלמת, אטרקטיבית. כדאי לשאוף להשתמש גם במילות מפתח (כן כן, גם בכותרת!) באופן טבעי ככל האפשר, בכדי לעזור גם לאלגוריתם לעזור לסרטון.
  • ומה לגבי התיאור? – השקענו בכותרת כל כך טובה, הרי לא נזניח גם את תיאור הסרטון. ההמלצה ביוטיוב היא לכתוב לפחות 200 תווים בתיאור הסרטון, ועם כמה שיותר פרטים; תקציר הסרטון, שאלה לדיון, קרדיטים ועוד. נכון שלא כולם כותבים מלידה, אבל ברגע שהערוץ יתפוס תאוצה זה יהפוך לקל ואינטואיטיבי יותר.
  • להקל על הגולשים – ככל שלגולשים קל יותר, כך הם יצרכו את התוכן שלך באופן שוטף. קידום ביוטיוב ובכל פלטפורמה אחרת, דורש זאת. אחת הדרכים לעשות את זה ביוטיוב היא להקפיד ליצור פלייליסטים לסרטונים; על פי נושא, על פי פינה ועוד. לפלייליסט הוא נוח יותר ונגיש וגם יוצר מסרים, כך שאם נקלע לערוץ גולש חדש, הוא יבין בדיוק במה עוסק הערוץ ואולי גם יישאר לזמן רב יותר.

הגשמת החלום קרובה מתמיד

נשמע מסובך? אין לך באמת זמן ללמוד משהו חדש? מוקדם מידי לוותר על החלום! מה דעתך לקבל ליווי מקצועי? קידום ביוטיוב הוא נחלתם המקצועית של מקדמים ומקדמות, אנשי ונשות מקצוע שהפלטפורמה זורמת להם בדם. עם גיבוי מקצועי שכזה תדעו להתנהל נכון יותר ומדויק יותר, דבר חשוב מאוד לפחות בשלבים הראשונים. לאחר שתבינו ותצללו עמוק יותר, ייתכן שתרצו להמשיך לעשות זאת בעצמכם, וגם זה ממש בסדר! בואו להתחיל ללמוד מאנשי המקצוע בתחום!