חשבתם שפיפ"א הוא בין המשחקים הכי משוחקים בהיסטוריית משחקי האון ליין? 7XL ישראל מחדשת לכם. אם חיפשתם את משחקי האונליין הכי פופולריים, שמשכו הכי הרבה שחקנים מרחבי העולם כולו, הגעתם בדיוק למקום הנכון. הנה הרשימה היחידה שתזדקקו לה, כדי לאגד את 5 המשחקים שעשו היסטוריה ונחשבים למובילים ביותר בכל הזמנים. הרשימה הזו כוללת את המשחקים המשוחקים ביותר במחשבים, בקונסולות המשחקים ובניידים – אנדרואיד ו- iOS. שנתחיל?

5 המשחקים שעשו היסטוריה והדהימו גם את 7XL ישראל

1. PlayerUnknown's Battleground

PUBG פותח ופורסם על ידי PUBG Studios, חברת בת של Krafton. המשחק, שנוצר בהשראת הסרט היפני "באטל רויאל" משנת 2000, מבוסס על מודים קודמים שנוצרו עבור משחקים אחרים, והתרחב למשחק עצמאי.

במשחק, עד מאה שחקנים צונחים אל אי שם ומחפשים כלי נשק וציוד כדי להרוג שחקנים אחרים תוך הימנעות מההרג בעצמם. האזור הבטוח הזמין של מפת המשחק פוחת בגודלו עם הזמן, ומכוון את השחקנים השורדים למרחב מתהדק כל הזמן כדי לכפות מפגשים. השחקן (או הקבוצה) האחרון ששרד מנצח בסיבוב.

לאחר שמכר למעלה מ-75  מיליון עותקים במחשבים אישיים וקונסולות משחקים, נכון לסוף 2021, הוא משחק הווידאו הנמכר ביותר ב- X-BOX ובמחשב, והמשחק החמישי הנמכר ביותר בכל הזמנים, שצבר יותר ממיליארד הורדות והכניס יותר מ- 8.42 מיליארד דולר במכשירים הניידים, מה שהופך אותו למשחק הנייד ה- 4 עם הרווחים הגבוהים ביותר. עם ההכנסות המשולבות של משחקי מחשב וקונסולות בשווי 4.65 מיליארד דולר והכנסות כוללות של 13.07 מיליארד דולר נכון למאי 2022, הוא ללא ספק אחד ממשחקי האונליין הרווחיים ביותר בכל הזמנים.

5 משחקי האון ליין שעשו היסטוריה לפי XL7 ישראל

5 משחקי האון ליין שעשו היסטוריה לפי XL7 ישראל

2. CrossFire

המשחק השני הכי משוחק שהופיע אי פעם ברשת הוא CrossFire, שצבר במהירות שיא מיליארד שחקנים. זהו משחק FPS מקוון שניתן לשחק בחינם במחשבים, מכשירים ניידים וקונסולות משחקים, ומציע קרב מרגש ומהיר עם לא פחות מ- 41 מפות שונות ועם מצבי משחק שונים לבחירת השחקנים – ללא קבוצות, בשתי קבוצות או בקצה אחת מול קבוצה אחרת.

3. מיינקראפט

140 מיליון שחקנים פעילים חודשיים (נכון לשנת 2021) נהנים מהמשחק האינטרנטי מיינקראפט, שנחשב למשחק השלישי הכי משוחק בכל הזמנים, נכון להיום. לכאורה, זה משחק וידאו הישרדות בארגז חול שפותח ופורסם על ידי Mojang, ובו שחקנים אוספים חומרים כדי לבנות כל דבר שהם יכולים לדמיין. אלה כוללים מגוון אינסופי של קונסטרוקציות כיד הדמיון. במשחק, שחקנים מבלים את רוב זמנם בחקר העולמות שנוצרו באקראי עם שטח כמעט אינסופי תוך שימוש בתצוגת גוף ראשון או גוף שלישי, ושימוש במגוון רחב של כלים כמו מכושים המשמשים לאיסוף חומרים מסלעים ומנהרות, שריון כדי להגן מפני נזק, וחרבות כדי לתקוף ולהרוג מפלצות.

השחקנים יכולים לבחור להילחם בהמון עוין, כמו גם לשתף פעולה או להתחרות בשחקנים אחרים. מצבי המשחק כוללים מצב הישרדות, בו השחקנים חייבים לרכוש משאבים כדי לבנות בעולם ולשמור על הבריאות, ומצב יצירתי, בו לשחקנים יש משאבים בלתי מוגבלים וגישה לטיסה. יש גם מגוון רחב של תוכן שנוצר על ידי משתמשים, כגון שינויים, סקינים ועוד.

Minecraft זכתה לשבחי המבקרים, זכתה במספר פרסים ולאחר מכן כונתה אחד ממשחקי הווידאו הגדולים בכל הזמנים. המשחק שימש בסביבות חינוכיות לצורך לימודי כימיה, עיצוב ממוחשב ומדעי המחשב, ובשנת 2014 Mojang והקניין הרוחני של מיינקראפט נרכשו על ידי מיקרוסופט ב- 2.5 מיליארד דולר.

4. Fortnite

350 מיליון אנשים משחקים במשחק המקוון הזה במחשב, בקונסולות ובסמארטפונים! העולם כולו הוצף במתים מהלכים, והסיכויים שלכם לשרוד שם די קלושים להמשך קריאה לחצו כאן. Fortnite מציב שחקנים מול מתים מהלכים במשחק הישרדות שמניע כל שחקן לחקור את העולם כדי לנקות עיירות מלאות זומבים. להמשך קריאה לחצו כאן. יש שרידים מהעבר בשממה הקפואה שהיא הבית שלכם, אבל היא טומנת בחובה סודות רבים, והסיכוי היחיד שלכם לשרוד הוא לעבור דרכה. מהרו, שמא תצטרפו לשורות המתים.

המשחק זמין בשלוש מהדורות שונות:

  • "Fortnite: Save the World" – משחק מסוג הישרדות, בו על השחקנים להילחם ביצורים דמויי זומבים ולהגן על אובייקטים בעזרת ביצורים.
  • "Fortnite Battle Royale" – משחק באטל רויאל, שבו עד 100 שחקנים נלחמים זה בזה בהרבה סוגים של נשקים עד שאחד נשאר בחיים ומנצח.
  • "Fortnite Creative" – מצב יצירתי בו השחקנים בונים עולמות, מבוכים וזירות קרב בחופשיות.

המהדורה "Fortnite Battle Royale" (המכונה בישראל בפשטות "פורטנייט") הפכה להצלחה הגדולה מבין השלוש, כאשר יותר מ-125 מיליון שחקנים השתתפו במשחק בתוך פחות משנה, מה שהניב לחברה מאות מיליוני דולרים בחודש. בעקבות ההצלחה הרבה הפך המשחק לתופעה תרבותית.

5. GTA

כששודד רחוב צעיר, שודד בנק בדימוס ופסיכופת מפחיד מסתבכים עם כמה מהגורמים המפחידים והמופרעים ביותר של עולם הפשע, ממשלת ארה"ב, תעשיית הבידור והעולם התחתון, הם חייבים לבצע סדרה של שודים מסוכנים כדי לשרוד בעיר חסרת רחמים, שבה הם לא יכולים לסמוך על אף אחד, בטח שלא אחד בשני.

העולם במשחק מתרחש במדינה הבדיונית סן אנדראס, המבוססת על דרום קליפורניה. עיצוב העולם הפתוח מאפשר לשחקנים לשוטט בחופשיות באזור הכפרי הפתוח של סן אנדראס ובעיר הבדיונית לוס סנטוס, המבוססת על לוס אנג'לס.

לאחר שהמשחק הושק, הוא יצר רווחים בשווי של מיליארד דולר בשלושה ימים בלבד, ועד היום נחשב כפרויקט המדיה שהושקע בו התקציב הגדול ביותר בכל הזמנים. כמו כן, הוא נחשב כפרויקט המדיה השני שהכניס הכי הרבה רווחים בפרק זמן כה קצר, ונכון ל־ 2022, הוא המשחק השני הנמכר ביותר בכל הזמנים לאחר מיינקראפט, וכן המוצר הבידורי מכל סוג שהוא, הנמכר ביותר והמכניס ביותר בכל הזמנים שמדורג למבוגרים בלבד בכל רחבי העולם.

אלו היו 5 המשחקים המקוונים הטובים ביותר בכל הזמנים מהז'אנרים הפופולריים ביותר: פעולה, הרפתקאות, ספורט ויריות, שנאספו על ידי 7XL ישראל פלטפורמת משחקי האונליין  שלא מפסיקה לעשות רעש ברשת.