מחפשים אלטרנטיבה לבנקים להעברת כספים לחו"ל ולהמרת מט"ח? הכירו את חברת Transferwise (טרנספרוויז) ששינתה מקצה לקצה את עולם העברת הכספים הבינלאומית והמרות המט"ח והפכה את הבנקים ללא רלוונטיים. כל הפרטים, במדריך הבא.

יותר ויותר ישראלים מגלים לאחרונה את חברת טרנספרוויז (Transferwise) שמציעה שירות של העברת כספים בינלאומית, ושירות של המרת מט"ח והכל מלחיצת כפתור פשוטה ובמינימום עמלות. אז במה בדיוק מדובר? והאם באמת זה משתלם? הנה כל הפרטים.

אז מי זאת בעצם חברת טרנספרוויז?

חברת Transferwise היא חברה בריטית שהוקמה לפני כעשור במטרה פשוטה – להנגיש ולפשט את עולם ההעברות הכספיות הבינלאומיות עם דגש על המרות נמוכות וידועות מראש, ממשק קל לתפעול והמרות מט"ח ששוברות את המונופול של הבנקים ברחבי העולם.

העברת כספים עם טרספרוויז

החברה התפתחה הרבה מאז הקמתה וכיום היא אחת הפלטפורמות הבטוחות והפופולריות ביותר להעברות כספים בין מדינות והמרת מט"ח לכמעט כל מטבע חוץ (לא רק דולרים ויורו). החברה כיום מחזיקה בלמעלה מ-2000 עובדים ושוויה מוערך במאות מיליוני דולרים.

איך מעבירים כספים עם טרנספרוויז?

כדי לבצע העברת כספים באמצעות Transferwise יש להירשם באתר החברה ולפתוח חשבון, בדיוק כמו שפותחים חשבון בגוגל או בפייסבוק. ההרשמה היא חינמית לחלוטין. לאחר ההרשמה הקצרה, תוכלו לפתוח Balance ולהפקיד לשם כסף ולאחר מכן לשלוח אותו לכל חשבון בנק כמעט בכל מדינה בעולם.

שימו לב: במידה ומדובר בסכומים גדולים, או במדינות שונות, תצטרכו לאמת את זהותכם מול החברה. במקרה כזה, תצטרכו לשלוח לשירות הלקוחות של האתר תמונה של רישיון נהיגה או דרכון ולאחר כ-24 שעות תקבלו אישור להמשיך בפעילות בחשבונכם.

אם אתם צריכים לבצע פעולות רבות ושימוש רב במט"ח, כדאי לפתוח חשבון מסוג Multi Currency Account שנקרא גם Borderless account. חשבון מסוג זה מציע פעולות רחבות ואפשרויות רבות יותר, כולל אפילו כרטיס אשראי בינלאומי של Transferwise שאפשר להשתמש בו בכל מקום בעולם (לישראלים האפשרות לכרטיס האשראי עדיין לא מתאפשרת).

שליחת כסף באמצעות TransferWize

השיטה של טרנספרוויז היא פשוטה וקלה מאוד לשימוש. במידה ואתם מעוניינים לשלוח כסף, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את הסכום שאתם רוצים לשלוח, והממשק של החברה ייראה לכם מיידית את העמלה שתשלמו על ההעברה או על ההמרה (במידה ומדובר בשינוי במטבע) ואת זמן ההעברה המשוער. לאחר ביצוע השליחה, תקבלו הודעה במייל או באפלקיציה על כך שהתשלום עבר בהצלחה באופן סופי.

איך מקבלים כספים באמצעות טרנספרוויז?

במידה ואתם רוצים לקבל כסף, תוכלו למצוא בחשבונכם את פרטי החשבון שלכם שנראים בדיוק כמו פרטי חשבון בנק רגיל (מספר IBAN, סוויפט קוד וכד'). את הפרטים האלו אתם מוסרים לשולח, שמבחינתו אפילו לא צריך לדעת שמדובר בחשבון של טרנספרוויז.

מה לגבי המרת מט"ח עם טרנספרוויז?

בניגוד לבנקים שגובים עמלות מטורפות על המרת מט"ח ואף משתמשים בשער אחר מהשער היציג של המט"ח בעולם (כדי להרוויח עליכם עוד כסף), בטרנספרוויז, העמלות על המט"ח הן ידועות מראש ונמוכות באופן משמועתי מהבנקים. בנוסף, החברה ממירה את המט"ח לפי שער ה-Mid-Rate ולא לפי שער מיוחד כפי שעושים בבנקים שנועד להכניס עוד כסף לבנק על חשבונכם.

הפערים בין העמלות בבנקים לבין העמלות בטרנספרוויז יכולים להיות משמעותיים ביותר ככל שמדובר בסכומים גבוהים.

דוגמא: אם אתם צריכים להמיר 10,000 דולר לשקלים, ההבדל בין ההמרה בטרנספרוויז יכול להגיע לכ-800 ש"ח על פני העמלות של הבנקים. זאת אומרת שאתם יכולים לחסוך כ-800 שקלים רק בזכות השימוש בטרנספרוויז, ואם מדובר בהמרות חוזרות וקבועות ובסכומים גבוהים יותר, מדובר כבר על חיסכון של אלפי שקלים בשנה.

איך אפשר לדעת כמה תעלה המרה או העברה בטרנספרוויז?

באתר החברה, יש מחשבון פשוט וקל בו אתם יכולים להזין את הסכום המבוקש, ולדעת בדיוק כמה תעלה לכם ההמרה או ההעברה. במקרים של העברת כספים באותו המטבע, מדובר בסכומים קטנים מאוד (בדרך כלל פחות מ-1 יורו עמלה). במקרים שנדרשת המרה תוכלו לראות את העמלה הסופית בצורה ברורה במחשבון שבעמוד הבית ואף לראות השוואת מחירי עמלות של טרנספרוויז מול חברות אחרות בעמוד הבא.

האם זה אמין ובטוח?

טרנספרוויז מחזיקה במיליוני לקוחות מרחבי העולם כולל לקוחות ישראלים רבים שמשתמשים בחשבונם מדי שבוע או אפילו מדי יום. החברה נתונה כמובן לפיקוח ולרגולציה של מוסדות ממשלתיים. תוכלו לקרוא עוד מידע בנושא הזה כאן.

האם זה משתלם?

אם משווים את טנרספרוויז להעברה או להמרת מט"ח בבנקים, אין כאן בכלל שאלה. מדובר בחסכון משמעותי במחיר ובחוויה נעימה ופשוטה יותר באמצעות ממשק נוח ואינטואטיבי. גם בהשוואה לחברות דומות כמו פייפאל הידועה שמציעות שירות דומה, טרנספרוויז מנצחת בכל הקשור לעמלות.