קבלו את המדריך השלם להלבנת שיניים בישראל. מה בדיוק כולל הטיפול? מהם הסוגים השונים ואיזה טיפול הוא הטוב ביותר? איך מוצאים מרפאת שיניים מומלצת להלבנת שינים? ומהו המחיר המומלץ והאמיתי לסוגי הטיפול השונים? כל זה ועוד, בפנים.

תחום טיפולי השיניים הוא אחד התחומים המרכזיים והחשובים בעולם הבריאות בישראל וכיום, עשרות מרפאות ברחבי הארץ מציעות מגוון של טיפולים שונים בתחום האסתטיקה ובתחום הבריאות. מתוך מגוון הטיפולים, הלבנת שיניים הוא אחד הפופולריים ביותר וזהו טיפול נפוץ מאוד בקרב מטופלים רבים.

הלבנת שיניים 1

הרשת בישראל עמוסה במידע אינסופי על הלבנת שיניים, אך ברוב המקרים מדובר בהרבה מאוד מידע מיותר ומייגע שרק מסבך את הקורא המתחיל שמתעניין בהלבנת שיניים ורוצה לקבל מידע בסיסי כמו מהם סוגי הטיפולים? איזה טיפול הוא הטוב והמתאים ביותר? וכמובן – מהו מחיר הלבנת שיניים שבאמת יעלה לכם במרפאות השונות בישראל.

אז כדי לעשות לכם סדר בכל הבלאגן, החלטנו להכין מדריך מסודר ותמציתי שירכז את כל החומר והתוכן החשוב בלי חפירות ובלי תוכן מיותר. אנו בטוחים שלאחר סיום קריאת מדריך זה, אתם כבר תהיו במקום אחר לגמרי ותדעו בדיוק לאיזה טיפול אתם זקוקים, כמה זה יעלה, ואיך לבחור מרפאת שיניים מומלצת. אז פנו לכם כמה דקות פנויות, ובואו נתחיל.

אז מה זה בעצם הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים הוא טיפול אסתטי שמטרתו לתת לשיניים את המראה הלבן הבוהק ומתאים לכמעט כל סוגי המטופלים. מדובר בתהליך קצר יחסית שאפשר לבצע או במרפאת שיניים מקצועית או בבית באמצעות ערכה ביתית.

הלבנת שיניים ביתית

כדאי לדעת שמבחינת ההגדרה הרפואית, מדובר למעשה בהבהרת השיניים ולא בציפוי השיניים בחומר חדש כפי שמקבלים בטיפול שונה ויקר ומורכב בהרבה הנקרא ציפוי שיניים.

האם זה מתאים לכולם?

ובכן, הטיפול מתאים לכולם ואינו פוגע בשיניים. יחד עם זאת, מומלץ לבצע בדיקת התאמה ראשונית אצל מרפאת שיניים מקצועית כדי לראות את מצב השיניים ולהתאים את סוג הטיפול הנחוץ.

הלבנת שיניים בלייזר או הלבנת ביתית – מהם סוגי הטיפול השונים של הלבנת שיניים?

עם השנים, טיפול הלבנת השיניים עבר שינויים ושדרוגים רבים וכיום מדובר בתהליך קל ומהיר יחסית שמשיג ברוב המקרים תוצאות טובות ומספקות עבור המטופלים.

נכון לשנת 2021, ישנם 3 שיטות פופולריות ומומלצות להלבנת שיניים – הלבנה במרפאה באמצעות לייזר, הלבנה ביתית או שילוב של שתי השיטות ביחד. בואו נכיר לעומק את השיטות:

הלבנת שיניים בלייזר או בקרן אור – טיפול זה נעשה אך ורק במרפאות שיניים מוסמכות ומקצועיות במסגרתו משתמשים בטכנולוגיה חדשנית של הזרקת החומרים המלבינים באמצעות קרן לייזר או קרן אור. שתי השיטות דומות (קרן אור וקרן לייזר) דומות מאוד אך הטיפול בקרן לייזר יקר יותר בדרך כלל מהטיפול בקרן אור.

זהו למעשה הטיפול המהיר והבטוח ביותר שכן הוא נעשה במרפאה בליווי של רופא לאורך כל התהליך ומסתיים בטיפול אחד בלבד.

הלבנת שיניים בלייזר

הלבנה ביתית – טיפול זה נעשה בבית הלקוח ללא עזרת רופא (אך כמובן בהדרכתו). במסגרת הלבנת שיניים ביתית, המטופל מקבל ערכה שלמה הכוללת את החומרים והעזרים והוא נדרש לבצע כמה פעולות כמה שעות בכל יום במשך כשבוע.

בטיפול זה, המטופל מקבל תבניות מיוחדות שהותאמו במיוחד לשיניים של המטופל. על התבניות מורחים את הג'ל המיוחד ומניחים על השיניים למשך כמה שעות. תהליך זה צריך להתבצע במשך כמה ימים ברציפות עד לקבלת הצבע הנדרש ובדרך כלל כשבוע ימים.

שילוב של שתי השיטות – ישנם מקרים בהם המרפאה תמליץ לכם על שילוב שתי השיטות יחד. בשיטה זו המטופל יתחיל את התהליך בטיפול לייזר או קרן אור במרפאה ולאחר מכם ישלים את התהליך באמצעות הלבנה ביתית עד לקבלת התוצאה הנדרשת.

יתרונות, חסרונות ומהי השיטה המומלצת ביותר להלבנת שיניים?

ובכן, הטיפול שנחשב למומלץ ביותר, הוא הטיפול במרפאה בעזרת קרן לייזר או קרן אור. שיטה זו היא המהירה ביותר (יכולה להסתיים בכמה שעות בלבד) וגם הבטוחה ביותר שכן הרופא מלווה אתכם לכל אורך התהליך. החיסרון בטיפול זה הוא המחיר הגבוה יותר ממחיר הלבנת שיניים ביתית.

אם אין לכם לחץ של זמן ואתם מעוניינים לחסוך במחיר כמה שאפשר, השיטה העדיפה עבורכם היא הלבנת שיניים ביתית שנחשבת לזולה יותר. פרטים על מחיר הלבנת שיניים ומחירונים מומלצים, מיד.

הלבנת שיניים 2

מחיר הלבנת שיניים – אז כמה זה עולה?

טוב, אז אחרי שהבנו בדיוק מהן השיטות השונות, מהם ההבדלים ביניהן ומה היתרונות והחסרונות בכל אחת מהשיטות, הגיע הזמן לרדת לפרטים המשמעותיים לא פחות ולבדוק מהם המחירים הממוצעים של הלבנת שיניים.

ובכן, הנה מחירון ממוצע של מחיר הלבנת שיניים נכון לזמן כתיבת שורות אלו:

מחיר הלבנת שיניים ביתית – בין 1000 ש"ח ל-1500 ש"ח.

מחיר הלבנת שיניים במרפאה עם קרן אור – בין 1500 ש"ח ל-2000 ש"ח.

מחיר הלבנת שיניים במרפאה עם קרן לייזר – בין 1500 ש"ח ל-2500 ש"ח.

מה עושים לאחר טיפול הלבנת שיניים?

לאחר הטיפול, כדי לשמור על התוצאה של הלובן בשיניים, יש להימנע מעישון לתקופה מסויימת, אחרת השיניים יאבדו את הצבע הלבן. יש גם להימנע לשתיית קפה ותה לפחות כמה שבועות לאחר הטיפול. בכלל, עדיף לשתות בעיקר מים כשבוע עד שבועיים לאחר ההלבנה.

האם טיפול הלבנת שיניים כואב?

הטיפול עצמו אינו אמור לכאוב, אך לעיתים, במקרים מסויימים, ישנן תופעות לוואי לאחר הטיפול כמו למשל רגישות לקור בשיניים או איבוד תחושת טעם לכמה ימים לאחר הטיפול.

לכמה זמן הלבנת השיניים מחזיקה מעמד?

קשה לומר כמה זמן טיפול הלבנת השיניים יחזיק מעמד מכיוון שהדבר משתנה בהתאם לשיני המטופל ושגרת חייו (עישון, שתיית קפה ותה וכד') אך אפשר לומר בצורה ברורה כי הדבר לא יחזיק מעמד זמן לנצח ונדרשת מפעם לפעם חידוש ההלבנה.

הלבנת שיניים 3

הלבנת שיניים – המלצות של רופאים ומרפאות שיניים

אז לאחר שהבנו את כל מה שצריך לדעת על טיפולי הלבנת השיניים, נשאר להבין רק איך בוחרים מרפאה או רופא מומלץ. ובכן, הדרך שתמיד עבדה ותמשיך לעבוד לנצח היא בראש ובראשונה באמצעות המלצות. אם אתם מכירים חברים או מישהו מהמשפחה שעבר טיפול הלבנת שיניים, קחו ממנו המלצה וכמה שיותר פרטים על הרופא המטפל – איך הייתה המקצועיות שלו? מה היה המחיר? באיזה שיטה הוא עובד (קרן לייזר או קרן אור) וכו'.

אם אין לכם מישהו שאתם מכירים וסמוכים עליו שעבר טיפול הלבנת שיניים, זה גם בסדר, בשביל זה אנחנו כאן. אנחנו ערכנו מחקר מעמיק מבין עשרות מרפאות ורופאים שמתמחים בהלבנת שיניים וליקטנו רשימה נבחרת של הטובים ביותר לפי חוות דעת, מחיר מומלץ ועוד.

אם תרצו לדעת מי נמצאים ברשימה, אתם מוזמנים למלא כאן את הפרטים שלכם כמו תאריך האירוע, סוג האירוע, מיקום וכו’ (אין צורך בפרטים אישיים מעבר למייל וטלפון – אנו מתחייבים כמובן לא לשלוח דבר למייל מלבד תגובה קונקרטית לדרישתכם), ונחזור אליכם מהר ככל האפשר:

 

  הלבנת שיניים בקופות חולים כללית, מכבי או לאומית – האם אפשרי?

  גם קופות החולים בישראל מציעות שירות של הלבנת שיניים במסגרת כלל הטיפולים שהן מציעות. הטיפול אינו כלול בסל הבריאות החינמי של הקופה והטיפול הוא בתשלום רגיל או מסובסד ללקוחות ביטוח משלים או פרימיום. את המידע הספיציפי לכל קופה תוכלו למצוא באתרי הבית הרשמיים של קופ"ח מכבי, כללית או לאומית.

  הלבנת שיניים אצל רופא שיניים – האם כל רופא מציע טיפול כזה?

  ובכן, ישנם רופאים רבים שמציעים שירות של הלבנת שיניים אך לא כל רופא שיניים באשר הוא מתמחה ומציע טיפול כזה. כדי לדעת שאתם בידיים טובות, מומלץ למצוא רופא שיניים שמתמחה בהלבנה ומחזיק בציוד הנדרש והטוב והעדכני ביותר.

  האם כדאי לרכוש ערכת הלבנת שיניים בסופר פארם, Iherb וכד'?

  בטח נתקלתם במודעות או בפרסומות של מוצרי הלבנת שיניים ביתיות בחנויות כמו סופר פארם ובתי מרקחת שונים או באתרי ענק כדוגמת Iherb. מוצרים אלו נמכרים במחירים זולים מאוד ותוכלו לרכוש כאלו בכמה מאות או אפילו עשרות שקלים.

  ובכן, אנו לא באים לשפוט איזה מוצר טוב והאם כדאי לקנות אותו או מצור אחר, אך אפשר לומר די בוודאות שהרמה והתוצאה של מוצרים אלו, היא לא דומה לטיפול הלבנת שיניים מקצועי שאתם מקבלים או קונים במרפאה או אצל רופא שיניים מקצועי.