כמה קשה זה למצוא את ענף הספורט המועדף, בעיקר כשלא מחבבים ספורט באופן כללי. מה לגבי ענף ספורט שיש בו הרבה מעבר לאימונים והתקדמות – גם הגנה עצמית? בוודאי שמעתם על קרב מגע אמנות הלחימה שפותחה כאן בארץ. אמנויות לחימה בכלל, נחשבות לענפים ספורטיביים מומלצים במיוחד שכן הם מאפשרים תנועה לגוף ועל הדרך, גם רכישת סל כלים יעיל להתנהלות זהירה בחיי היום יום.

בימים בהם חשוב מאוד לדעת להגן על עצמנו (ובינינו, בעיקר במדינת ישראל), כדאי תמיד לרכוש סל כלים מתאים שיאפשר לנו להסתובב ברחוב בבטחה. במאמר זה, נדבר על היתרונות של קרב המגע ומדוע כדאי גם לכם להצטרף לחגיגה.

4 יתרונות של קרב מגע

באופן ספציפי, אפשר לומר כי קרב מגע מדבר אלינו יותר מכיוון שהוא פותח כאן בישראל, על ידי צבא הגנה בישראל. במקור, מטרת השיטה הייתה דרך הגנה בקרב פנים אל פנים. כיום, אומצה השיטה בכל רחבי הגלובוס, כשאנחנו כאן בישראל מובילים את הענף ויכולים רק להתגאות בפופולריות שלו שהולכת וגוברת בכל העולם. הנה כמה מהיתרונות של קרב המגע שהופכים אותו למומלץ כל כך:

  • תנועה טבעית – קרב המגע מבוסס על תנועתיות טבעית של הגוף, כשהתנועות הללו מותאמות להגנה עצמית. המטרה היא שכל אדם, גם אדם מהשורה, יוכל לגבור על תוקפים ואיומים באמצעות שיטות פשוטות וקלות ליישום.
  • פרקטיקה – אמנויות לחימה הן לא רק אמצעי הגנה אלא גם תצוגה ומראה. קחו לדוגמא את אמנות הלחימה אייקידו שנראית נפלא מרחוק, אבל מה שמראים במופעי הראווה הוא לא בדיוק תנועות הלחימה בהן משתמשים בפועל. קרב המגע הוא אמנות לחימה נטו פרקטית שמטרתה ליצור סל כלים להגנה עצמית.
  • העלאת הביטחון – אין כמו תחביב חדש כדי להעלות את הביטחון העצמי, ואם זו אמנות לחימה – אפילו יותר טוב. קחו לדוגמה ילדים שלא מצליחים כל כך חברתית במסגרת הבית ספרית. לפתע, כשיהיו בידם הכלים להגן על עצמם, גם הביטחון העצמי יעלה פלאים.
  • מתאימה לכולם – היתרון הגדול ביותר של קרב מגע טמון בעובדה שהוא מתאים לכולם – למבוגרים, בני נוער, וילדים. מדובר בטכניקות פשוטות מאוד שיוכלו ברגע אחד להעלות את הבטחון העצמי, ולבנות סל כלים וידע שיסייע להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות שעלולות להתרחש במרחב היום יומי. בנוסף, מדובר בסופו של דבר בענף ספורטיבי לכל דבר. ספורט כידוע, מצוין לכל אדם!

ענף ספורט שהוא גם תחביב

כשהספורט הופך לתחביב, זהו מצב אידאלי! אם גם אתם נמצאים בחיפוש אחר ענף הספורט שיעניין אתכם או שהגיע הזמן להכיר לילדים ענף שכזה, קרב מגע הוא מקום נהדר להתחיל בו. עם גאווה כחול לבן, סל כלים פרקטי והרבה מאוד הנאה, ייתכן מאוד שכאן יסתיימו החיפושים שלכם.