גם אתם סובלים מהתקררות מזגנים? הנה כמה דרכים להתגבר על התופעה הלא נעימה. מה צריך לעשות? ואיך נשמרים? בכתבה שלפניכם.

אחת התופעות הפחות נעימות איתה אנחנו צריכים להתמודד היא שבימי חורף אנחנו הופכים חולים הרבה פעמים בגלל תנאי מזג אוויר, החיידקים שנישאים באוויר, וכן בגלל שאנחנו לא מתלבשים בצורה חמה מספיק. בימי הקיץ, אנחנו מוצאים את עצמנו מתקררים, בגלל פעילות המזגנים.

אם בחורף זה טבעי, גם אם זה לא נעים, להיות חולה, הרי שבקיץ אנחנו מצפים להיות בריאים ולתפקד כרגיל. אך מאחר והרבה פעמים אי אפשר לשהות בחדרים זמן רב מבלי שהמזגן יפעל, במיוחד בלילות חמים ולחים, אז התוצאה היא שאנחנו מתקררים, מצטננים, ונאלצים להתמודד עם ההשלכות של זה.

התקררות מזגנים היא תופעה מוכרת. הרבה מאוד אנשים מתמודדים איתה, צעירים ומבוגרים. בדרך כלל, זה נובע מהעובדה שהם ישנים עם מזגן בלילה ולא מתכסים מספיק טוב, וכן בגלל שהמזגן עובד במשך רוב שעות היממה והם לובשים בגדים קצרים שלא נותנים מענה, לא מחממים את הגוף שלהם מספיק טוב. מעבר לכך, הרי שם המעבר מחום לקור יכול להשפיע ולגרום להם להתקרר.

התקררות מזגנים

התקררות מזגנים

אחרי כל זה צריך לומר, מזגן עצמו משפיע על התחושה ועל הסיכוי שאנחנו נחלה, לא רק בכך שהוא פועל ומקרר את החדר ואותנו, אלא גם בגלל האופן בו אנחנו שומרים עליו. כלומר, אם אנחנו רוצים לא להתקרר ולא לחלות, זה לא מספיק רק ללבוש בגדים חמים או להתכסות היטב בלילה, אלא אנחנו צריכים לתחזק בצורה נכונה את המזגן שלנו.

כיצד נשמרים מפני התקררות מזגנים?

בשביל להבין איך צריך להתנהל עם מזגן בחדר, בשביל שלא נתקרר ונחלה, חשוב להבין מדוע זה בכלל קורה. ההסבר הוא פשוט ומפתיע, אנחנו לא מתקררים בגלל הקור, זו לא הטמפרטורה הנמוכה שגורמת לנו לחלות, אלא עצם העובדה שנגיפים מסוימים מסתובבים באוויר וגורמים לנו לחלות.

לכן, גם אם אנחנו נתכסה היטב או נלבש בגדים ארוכים, דבר שיכול להיות מאוד לא נעים בקיץ, הרי זה לא בהכרח יעזור לנו. אנחנו צריכים למצוא דרך למנוע מאותם נגיפים להסתובב בחלל האוויר, על מנת שלא נחלה.

לשם כך, עלינו להקפיד על כך שאנחנו מנקים את הפילטרים של המזגן. לכל מזגן יש פילטרים אשר צוברים אבק במהלך הזמן. ככל שהמזגן עובד יותר, מה שסביר להניח שיקרה במהלך הקיץ, כך הוא יצבור הרבה יותר אבק. אם אנחנו לא ננקה אותו, אז במהלך השימוש בו, האוויר שהוא יוציא יהיה מלוכלך, וכנראה יכלול נגיפים שונים שעלולים לגרום לנו להתקרר.

מה שכן, עצם זה שהמזגן מקרר יכול להשפיע עלינו בהיבטים אחרים. למשל, כאבי גב, כאבי רגליים, שרירים תפוסים. אומנם זה לא קשור להתקררות, הצטננות או שפעת, אך זה בהחלט משפיע על התפקוד שלנו. לכן אנחנו צריכים להקפיד על כך שהמזגן לא יעבוד כל הזמן וגם אם כן, מוטב שלא יהיה מכוון ישירות אל הגוף שלנו, בוודאי לא כשאנחנו ישנים.